Okulda Sağlık Güvenliği

"Öğrencilerin sağlık ve güvenliği kaliteli bir eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır."

Okulda Sağlık Güvenliği


  Sağlık ve Güvenlik çocuklarımız için en hassas olduğumuz konulardandır. Okulların bir yuva olarak öğrencilerin korunması için temel ve hukuki sorumlulukları vardır. Öğrencilerin sağlık ve güvenliği kaliteli bir eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır.Okullar, çocuklarımızın daha fazla etkinlik içinde olmaları ve kalabalık ortamları nedeni ile yaralanmaya uygun ortamlardır. Çoğunlukla sıradan olaylar şeklinde bakıldığından kazaya neden olan riskler gözden kaçmaktadır. Okullarda donanımsal ve yapısal ihmalden kaynaklı çok sayıda olayla karşılaşılmaktadır. Okullarda sağlık güvenliği dikkatli ve sistemli bir biçimde yönetildiği takdirde kazaların tekrarı önlenebilir.
  Sağlık güvenliği üzerinde düşünürken çocuklarımızı emanet ettiğimiz okullar için bu sayfayı derledik. Bizim yaklaşımımız okulların mümkün olduğunca güvenli hale getirmek için çalışmaktır. Farkedelim bu konuda dikkat çeken ve farkındalık yaratmayı hedef koymuş bir oluşumdur. Farkedelim, geniş kaynakları ve birikimi ile okulda kazaları önlemek adına bilgilendirme, eğitim ve yardım için yola çıkmıştır.


DANIŞMANLIK
     - Okulda Sağlık Güvenliği için tehdit nelerdir?
        - Okuldaki riskleri nasıl fark edebiliriz?
          - Farkedelim, size ilk yardımcı nasıl olabilir?
 Sağlık Güvenliği Farkındalığı (SGF); Bireysel, toplumsal ve çevresel unsurları değerlendirmeyi ve bir bilinci gerektirir. Bu bilgi ve tecrübemiz, Farkedelim'e sadece insanı korumak üzere içgörü vermekle kalmıyor, aynı zamanda bizim için Sağlık Kalitesi ve Yaşama Hakkını savunmanın da temelini oluşturuyor.
 Çocuklarımızın, evden çıkıp dönene kadar güvende olduğunu bilmek hepimizin önceliği. Bu süreçte servisten - okula tüm sorumluların farkındalıklarını sağlamak, riskleri önleyici tedbirleri almak, her şeyden önce çocuklarımızı korumak için 'Okulda Sağlık Güvenliği' uygulamalarını kuralım.
 Farkedelim, tecrübeli danışmanları ile Okulda Sağlık Güvenliği için çocukların gelişimsel tıbbi durum tespitlerini yapar, mevcut ve olası riskleri değerlendirerek, yenilikçi çözüm önerileri sunar.
EĞİTİM
     - Çocuklara sağlık güvenliği ile değer katalım mı?
        - Okul sağlık güvenliğini farkındalığı nedir?
           - Öğrenirken birlikte farkedelim mi?
  Sağlık güvenliğini, kişisel bütünlük ve gelişimde hayat boyu öğrenimin bir parçası haline getirmeyi arzuluyoruz. Evinizde sorumlulukları olan kişilere sağlık güvenliği uygulamalarını, kalite ve yenilikçiliği ilke edinerek eğitimlerimizle hayata geçiriyoruz.
  Çocukların maruz kaldığı tüm sorunlarla ilgileniyor, elem kazaları değerlendiriyor, çözüm üretiyor ve eğitimlerimizde de bu eşsiz birikimi paylaşmayı amaçlıyoruz. Yaşanmış örneklerden hareketle görüş ve önerilerimizi katarak çocuklarımızın yanında (servis çalışanından - okul görevlisine) kim varsa Okulda Sağlık Güvenliği konularının benimsenmesi temel hedefimizdir.
 Farkedelim olarak beklentilerinizi karşılayacak ekibimiz ile uzmanlığa ve mükemmelliğe dayalı, pratik eğitim çözümleri sunmaya hazırız.