Doğada Sağlık Güvenliği

"Doğayı az da olsa barındıran parkta, çıktığımız tatilde, her tür spor etkinliğinde yani doğamıza döndüğümüz yerlerde sağlık güvenliği önemli bir kavramdır."

Doğada Sağlık Güvenliği

  Doğadan kastımız evden, işten ve yoldan dışarı çıktığımız düzenli şehir hayatımızın dışını kastediyoruz. Doğayı az da olsa barındıran parkta, çıktığımız tatilde, her tür spor etkinliğinde yani doğamıza döndüğümüz yerlerde sağlık güvenliği önemli bir kavramdır.
  Günlük normal yaşantımızda bulunmayan hareketleri tatildeyken yapmaktayız. Aynı şekilde sürekli bulunduğumuz ortamdan dışarı çıktığımızda birçok risk ile karşılaşırız. Alışkanlarımız, uyarıların olmaması, ihmaller, yaşam biçimimiz, alışkanlıklarımız, dikkat eksikliğimiz doğadaki bu riskler kaza olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Farkedelim her yıl ülkemizde ortaya çıkan çok sayıda boğulma olayını azaltmaya odaklanmıştır.
  Farkedelim, geniş kaynak ve birikimi ile doğada kazaları önlemek adına bilgilendirme, eğitim ve yardım için yola çıkmıştır.

DANIŞMANLIK
     - Doğada Sağlık Güvenliği için tehdit nelerdir?
        - Doğadaki riskleri nasıl fark edebiliriz?
           - Farkedelim, size ilk yardımcı nasıl olabilir?
 Sağlık Güvenliği Farkındalığı (SGF); Bireysel, toplumsal ve çevresel unsurları değerlendirmeyi ve bir bilinci gerektirir. Bu bilgi ve tecrübemiz, Farkedelim'e sadece insanı korumak üzere içgörü vermekle kalmıyor, aynı zamanda bizim için Yaşam Kalitesi ve Yaşama Hakkını savunmanın da temelini oluşturuyor.
  Sürekli yaşadığımız konforlu ortamdan düzensiz ve belirsizlik barındıran doğaya adım attığımızda çok sayıda tehlike karşımıza çıkmaktadır. Acil servis tıbbi deneyimleri ışığında karşılaşılabilecek kazalar ve riskler hakkında bilinçlenmek için 'Doğada Sağlık Güvenliği' farkındalığını oluşturalım.
  Farkedelim, doğayla ilgili danışmanları ile Doğada Sağlık Güvenliği için yerle ilgili tespitlerini yapar, mevcut ve olası riskleri değerlendirerek, temel ilk yardım bilgilendirmeleri sunar.
EĞİTİM
     - Yakınlarınıza sağlık güvenliği ile değer katalım mı?
        - Doğada sağlık güvenliği farkındalığı nedir?
           - Öğrenirken birlikte farkedelim mi?
  Sağlık güvenliğini, kişisel bütünlük ve gelişimde hayat boyu öğrenimin bir parçası haline getirmeyi arzuluyoruz. Duyarlılığımız ve dikkatimizin gereği doğaya - tatile çıkacak herkese sağlık güvenliğinin asla vazgeçilmeyecek bir değer olduğu fikrini, eğitimlerimizle hayata geçiriyoruz.
  Doğaseverlerden, tatilcilerden iletilen olayları ve kaza haberlerini derliyoruz ve eğitimlerimizde de bu eşsiz birikimi paylaşmayı amaçlıyoruz. Yaşanmış olaylardan hareketle görüş ve önerilerimizi katarak Doğada Sağlık Güvenliği bilincinin kazandırılması eğitimlerin temel amacıdır.
 Farkedelim olarak beklentilerinizi karşılayacak ekibimiz ile uzmanlığa ve mükemmelliğe dayalı, pratik eğitim çözümleri sunmaya hazırız.