Yolda Sağlık Güvenliği

"Yollar, işimize, ailemize, okulumuza ya da mal ve hizmete ulaşmak için vazgeçilmezdir."

Yolda Sağlık Güvenliği

  Yollar günlük yaşantımızda önemli bir yer kaplar. Hepimiz bir şekilde sürüş, yürüyüş ya da bir yolculuk için yolları kullanmaktayız. Yollar, işimize, ailemize, okulumuza ya da mal ve hizmete ulaşmak için vazgeçilmezdir.
  Ne yazık ki, ölümlü ve yaralı kazalar sonucu insanlar için yolların bir bedeli vardır. Ancak, ölümler ve yaralanmalar kaçınılmaz değildir. Son yıllarda etkin ve kapsamlı yol güvenlik stratejileri, artan yolda trafik düzenlemeleri sayesinde kazaların sayısını azaltılabileceğini gösterdi
  Ülkemizde yolda sağlık güvenlik önlemleri arttırılmasına rağmen her gün yaşanan ölümler yapılması gerekenlerin daha fazla olduğunu göstermektedir.
Farkedelim, geniş kaynak ve birikimi ile yolda kazaları önlemek adına bilgilendirme, eğitim ve yardım için yola çıkmıştır.

DANIŞMANLIK
     - Yolda Sağlık Güvenliği için tehdit nelerdir?
        - Yoldaki riskleri nasıl fark edebiliriz?
           - Farkedelim, size ilk yardımcı nasıl olabilir?
 Sağlık Güvenliği Farkındalığı (SGF); Bireysel, toplumsal ve çevresel unsurları değerlendirmeyi ve bir bilinci gerektirir. Bu bilgi ve tecrübemiz, Farkedelim'e sadece insanı korumak üzere içgörü vermekle kalmıyor, aynı zamanda bizim için Yaşam Kalitesi ve Yaşama Hakkını savunmanın da temelini oluşturuyor.
  Hepimiz gün içinde zamanın önemli bir kısmını yollarda geçiyoruz. Kazaların en aza indirilmesi için her bir bireye yol güvenliği bilincinin kazandırılması için kurumlar çalışıyorlar. Biz de değer katacak bir uygulama olarak 'Yolda Sağlık Güvenliği' farkındalığı oluşturalım istedik.
  Farkedelim, uzun sürüş deneyimine sahip danışmanları ile Yolda Sağlık Güvenliği için psikoteknik/psikomotor değerlendirmeleri katarak tespitler yapar, yenilikçi çözüm önerileri sunar.
EĞİTİM
     - Yoldakilere sağlık güvenliği ile değer katalım mı?   
        - Yolda sağlık güvenliği farkındalığı nedir?
           - Öğrenirken birlikte farkedelim mi? 
  Sağlık güvenliğini, kişisel bütünlük ve gelişimde hayat boyu öğrenimin bir parçası haline getirmeyi arzuluyoruz. Kalite ve yenilikçiliği ilke edinerek yola çıkan her bireye sağlık güvenliğinin asla vazgeçilemeyecek bir değer olduğu fikrini, eğitimlerimizle hayata geçiriyoruz. 
  Sizlerden iletilen trafik kaza raporlarını irdeliyor, kök-neden analizi yaparak eğitimlerimizde de bu eşsiz birikimi paylaşmayı amaçlıyoruz. Yaşanmış olaylardan hareketle görüş ve önerilerimizi katarak Yolda Sağlık Güvenliği bilincinin kazandırılması, eğitimlerin temel amacıdır. 
 Farkedelim olarak beklentilerinizi karşılayacak ekibimiz ile uzmanlığa ve mükemmelliğe dayalı, pratik eğitim çözümleri sunmaya hazırız.